Nasze domy

Domy przez nas wykonywane są budynkami niskoenergetycznymi,zbudowanymi w systemie thermomur  lub Ytong, które wykorzystują 75 % mniej energii potrzebnej do ogrzania w porównaniu do budynków standardowych wybudowanych w tradycyjny sposób. W  systemie thermomur ściany zewnętrzne wykonywane są ze styropianowych elementów izolacyjnych o gęstości 30 kg/m2 (tradycyjny styropian 7,5 kg/m2) , które jednocześnie pełnią rolę szalunku, który wraz ze zbrojeniem wypełnia się betonem.

Dom wykonywany w tej technologii jest mocny, stabilny , zdrowy a przede wszystkim energooszczędny. System thermomur zapewnia ciągłość izolacji na całej ścianie, eliminując w ten sposób mostki termiczne pojawiające się głównie w otworach okiennych, wieńcach itp. Dzięki temu straty ciepła są znikome.Łączna grubość izolacji termicznej ścian zew waha się od 22 do 37 cm w miejscach, gdzie stanowi ona wtedy całą grubość ściany. Współczynnik przenikania ciepła dla ścian wynosi U = 0.117W/(m2K). Równie wysokie parametry cieplne zastosowaliśmy dla podłóg i dachu gdzie grubość izolacji wynosi odpowiednio 20 i 35 cm - U= 0.175 i U = 0.109 .  W domach zbudowanych z betonu komórkowego ściany ocieplane są styropianem Platinum Plus firmy Thermoorganika grubości 20 cm, co odpowiada  28 cm tradycyjnego styropianu stosowanego w ociepleniach. Współczynnik  U takiej ściany wynosi  0.136W/(m2K)

W naszych energooszczędnych domach montowane są okna trzyszybowe, których współczynnik przenikania ciepła wynosi U=0,6. Zastosowanie takich okien gwarantuje nam minimalne straty ciepła oraz wykorzystanie do maximum darmowej energii słonecznej.

W domach przez nas wykonywanych stosujemy wentylację mechaniczną nawiewno - wywiewną z odzyskiem ciepła wraz z gruntowym wymiennikiem ciepła (GWC). Nieodzownym elementem naszych domów są próżniowe kolektory słoneczne. Zapewniają one maksymalne wykorzystanie energii słonecznej przez cały rok bez względu na temperaturę zew. Energia ta wykorzystywana jest do wytwarzania ciepłej wody oraz ogrzewania domu. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z wodnym systemem wykorzystania ciepła spalin oraz elektryczny piec c.o. Zastosowanie 300 litrowego bufora ciepła zasilanego przez kolektory słoneczne i kominek pozwala nam na gromadzenie nadmiaru  energii w postaci  gorącej wody .

Nasze domy - zrealizowane

Złoty Róg
BM - 69
Zdjęcia z budowy- Dom w Winogronach 2
Zdjęcia z budowy - Dom w Winogronach
» powrót